NEDEN ODUNLU ŞÖMİNE HAZNESİ ?


Günümüz şömine sanayisinde; odunla çalışan hazneler dışında, doğalgazlı, sıvı yakıt bio etanollü ve elektrikli başta olmak üzere farklı yakıt ve enerjilerle çalışan ürünler de üretilmektedir.

Odunla çalışan şömineler, 'gerçek şömine' olarak tabir edilen ve hala en çok tercih edilen ürünlerdir. Şöminenizi öncelikli olarak bir ısı cihazı olarak kullanmak istiyor ve aynı zamanda odunun kokusunu, çıtırtısını da hissedeyim, alevlerin raksıyla mekanıma sıcacık bir ambiyans da katayım diyorsanız, tercihiniz odunlu şömine hazneleri olmalıdır.

Kalite standartları yüksek bir hazne seçmeniz halinde; en ucuz enerji kaynağı olan odunla, son derece konforlu bir şekilde mekanınızı ısıtmanız mümkündür.

Kapalı haznelerimizdeki cam kapak sistemleri; şöminenizi, başında bulunmadığınız anlarda da güven içinde yakmanızı ve kapağın alt kısmında bulunan hava ayar sürgülerinden, yanış hızına karar verebilmenizi sağlar. Bu da, şöminenizi gerçek bir ısı cihazı olarak kullanmanız demektir. Asansör cam kapak sistemlerimiz; haznenizi kullanırken, cam görmek istemediğiniz anlarda, kapağı yukarı kaldırarak, şöminenizi açık bir şömine gibi de kullanabilmenize imkan verir. Haznelerimizin taban kısmında bulunan geniş kül kovaları ise; şöminenizin kül temizliğini son derece pratik bir şekilde yapmanızı sağlar. Bu da, romantik bir şömine keyfi ardından her türlü zorlu uğraştan kurtulmanız anlamına gelir.

L5
L5 - 4 Taraflı
L5 - Çift Taraflı
L5 - L Tipi Sağ Açık
L5 - L Tipi Sol Açık
L5 - U Tipi
L7
L7 - L Tipi Sağ Açık
L7 - L Tipi Sol Açık
L7 - U Tipi
Canaria Odun Sobası
L 71 U Tipi Odun Sobası
L71 Odun Sobası
Premium Odun Sobası